Aby uniknąć awarii hydromotoru należy upewnić się, że zastosowano w nim odpowiedni rodzaj oleju. Właściwy dobór olejów stosowanych w tych hydromotorach ma kluczowe znaczenie dla ich wydajności, trwałości oraz ogólnej sprawności maszyn.
Samodzielna wymiana oleju silnikowego to czynność stosunkowo prosta i nie wymagająca specjalistycznych umiejętności. Można ją wykonać samodzielnie w garażu, w którym jest kanał, dysponując odpowiednimi narzędziami i odrobiną wiedzy.
Samodzielna wymiana oleju silnikowego nie jest skomplikowana, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednym z niezbędnych do tego celu narzędzi jest dobrej jakości klucz do filtrów oleju. Klucze do filtrów oleju występują w różnych rodzajach, kształtach i rozmiarach. Aby wybrać ten odpowiedni, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.
Choć często jest to bagatelizowany temat, prawidłowy dobór i regularna wymiana filtrów są kluczem do zapewnienia prawidłowego działania i trwałości innych części maszyn budowlanych. Przedstawiamy kilka wskazówek, które warto uwzględnić przy ich doborze.
Regularne czyszczenie filtra paliwa może pomóc w przedłużeniu żywotności i sprawności elementów układu paliwowego, m.in. chroniąc przed korozją spowodowaną obecnością wody lub innych agresywnych składników.
Przyjrzyjmy się systemom klasyfikacji olejów: ACEA i API. Te dwie organizacje opracowują i ustanawiają standardy dla olejów silnikowych, mające na celu zapewnienie, że każdy olej spełnia określone wymagania i jest odpowiedni do konkretnego typu silnika.
W sytuacji, gdy zachodzi potrzeba uzupełnienia płynu, wielu kierowców zastanawia się, czy można mieszać ze sobą dwa różne płyny chłodnicze? Nasza odpowiedź brzmi: tak. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Podpowiadamy jakie!
Nieraz już spotkaliśmy się z tym, że właściciele maszyn budowlanych stosują wielosezonowe oleje silnikowe zamiast olejów hydraulicznych. Pomaga im to w pewien sposób obniżyć koszty, ponieważ kupowany jest tylko jeden uniwersalny środek smarny do kilku sprzętów. Czy słusznie?
Wymiana filtra powietrza w koparce to czynność, którą należy wykonywać okresowo, aby utrzymać optymalną wydajność maszyny. Coraz więcej właścicieli maszyn wychodzi z założenia, że nie trzeba montować nowego filtra powietrza i wystarczy go wyczyścić sprężonym powietrzem.
Olej silnikowy w motocyklu odpowiada za ochronę elementów silnika poprzez ich smarowanie i chłodzenie, a także zabezpieczanie przed korozją i zanieczyszczeniami. Częstotliwość jego wymiany oleju zależy od wielu czynników. Jaki olej silnikowy do motocykla jest odpowiedni i jak często należy go wymieniać?