Wszechstronność koparek pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu zadań, od wykopywania rowów po przesiewanie kruszyw. Ale czy wiesz, że kluczowym elementem ich funkcjonalności są łyżki? Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór różnych typów łyżek, więc decyzja, którą wybrać może sprawiać trudność.
Koła napinające to jeden z najważniejszych elementów podwozia koparki gąsienicowej, dlatego warto wiedzieć, jak wygląda ich prawidłowa konserwacja. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej temu, czym są koła napinające oraz jaką rolę odgrywają w pracy koparek. Dowiesz się także jak o nie dbać, aby przedłużyć ich żywotność.
Rolki podtrzymujące to niepozorne, ale niezwykle ważne elementy podwozia koparki, a ich prawidłowe działanie ma wpływ na płynną i bezpieczną pracę maszyny. Dowiedz się, dlaczego wdrażając odpowiednie praktyki konserwacji, operatorzy mogą zminimalizować ryzyko awarii innych elementów.
Dwa z najczęściej zadawanych pytań w firmie odnośnie łyżek i szybkozłączy brzmią: jakiej łyżki potrzebuję, aby pasowała do mojej maszyny i czy łyżki do koparki są uniwersalne? Odpowiedź na te i wiele więcej pytań znajdziesz w treści tego artykułu.
W garażu każdego majsterkowicza z pewnością znajdzie się klucz dynamometryczny i grzechotka. Mimo że mogą wyglądać podobnie, różnią się pod wieloma względami, zarówno pod względem konstrukcji, jak i zastosowania. Jakie są podstawowe różnice między tymi kluczami? Podpowiadamy!
Aby uniknąć awarii hydromotoru należy upewnić się, że zastosowano w nim odpowiedni rodzaj oleju. Właściwy dobór olejów stosowanych w tych hydromotorach ma kluczowe znaczenie dla ich wydajności, trwałości oraz ogólnej sprawności maszyn.
Klucz dynamometryczny to niezastąpione narzędzie dla każdego majsterkowicza. Wybór odpowiedniego klucza może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych modeli na rynku. Jak dobrać klucz dynamometryczny do konkretnej czynności? Przychodzimy z odpowiedziami!
Podwozie w gąsienicowych maszynach to jeden z najciężej pracujących elementów, a co za tym idzie w wyniku codziennej eksploatacji prędzej czy później jego części ulegają zużyciu. Dlatego ważne jest, aby regularnie kontrolować jego stan i w razie potrzeby dokonywać napraw lub wymiany zużytych elementów.
Zima to piękna pora roku, ale również niebezpieczna. Należy pamiętać, że warunki drogowe w tym okresie są znacznie trudniejsze niż latem, a ryzyko wystąpienia wypadków jest wyższe. Co warto mieć zawsze pod ręką, aby podróżować bezpiecznie i komfortowo, nawet w trudnych zimowych warunkach? Podpowiadamy!
Samodzielna wymiana oleju silnikowego to czynność stosunkowo prosta i nie wymagająca specjalistycznych umiejętności. Można ją wykonać samodzielnie w garażu, w którym jest kanał, dysponując odpowiednimi narzędziami i odrobiną wiedzy.