Aby zapewnić sprawne działanie sprzętu i zminimalizować ryzyko awarii podczas pracy środowisku o wysokiej temperaturze, należy pamiętać o szczególnych dla tego czasu czynnościach konserwacyjnych. Dzięki ścisłemu monitorowaniu koparki będziesz w stanie zapobiegać awariom i przestojom. Jak dbać o koparkę latem? Podpowiadamy!
Koparki to maszyny, które, podobnie jak w przypadku każdego samochodu lub sprzętu budowlanego, wymagają rutynowej konserwacji, w tym regularnej wymiany niektórych części, aby utrzymać je w dobrym stanie. Zastanawiasz się, które elementy należy regularnie sprawdzać i wymieniać?
Duży wpływ na występowanie awarii ma sposób obsługi koparki, bo z pozoru błahe zaniedbania mogą skutkować poważnymi usterkami. Właśnie dlatego jednym z patentów, jak przedłużyć żywotność sprzętu jest ograniczenie złych nawyków operatorów, by nie doprowadzać do wcześniejszego zużycia maszyny.
Koparki to maszyny, które wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych sektorach przemysłu. Okazuje się, że kłopoty w jeździe koparką mogą pojawiać się z kilku powodów. Kilkoma z nich są awaria zwolnicy, układu hydraulicznego, usterki związane z układem hamulcowym. Wyjaśniamy, jak temu zaradzić!
Kiedy pasek klinowy ulegnie usterce, np. zerwie się lub ześlizgnie, podzespoły, z którymi współpracuje tracą na wydajności lub całkowicie tracą swoje funkcje. Jakie problemy związane z paskami osprzętu występują w koparkach najczęściej oraz jak sobie z nimi radzić? Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości!
Simmeringi chronią łożyska oraz inne ważne elementy pracujących w podzespole, są zatem niezbędne do prawidłowego działania hydromotoru. Właśnie dlatego, aby uniknąć jego potencjalnej awarii powinieneś wiedzieć, w jaki sposób simmeringi ulegają zniszczeniu.
Hydromotor czy zwolnica, to urządzenia podatne na nieoczekiwane awarie. Jedną z częstych usterek hydromotoru jest uszkodzenie łożysk. Skąd jednak wiedzieć, że problem dotyczy właśnie łożysk? Podpowiadamy!
Niekiedy zdarza się, że koparka nie osiąga odpowiedniej prędkości roboczej. Problem może leżeć między innymi w słabym silniku jazdy. Klasycznym powodem słabnącego silnika, może być po prostu jego zużycie. Jakie mogą być inne potencjalne przyczyny słabnącego silnika jazdy?
Zauważyłeś, że jeden z hydromotorów w koparce jest gorący w dotyku lub paruje, przy kontakcie z wilgocią? Jakie mogą być potencjalne przyczyny, dla których hydromotor może się przegrzewać? Podpowiadamy, co należy sprawdzić!
Napinacze gąsienic utrzymują prawidłowe napięcie łańcucha we wszelkich maszynach gąsienicowych. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak często należy wymieniać napinacze gąsienic, by zapewnić ich optymalne działanie? Podpowiadamy!