Łożyska mają w hydromotorze wiele zastosowań. Rzeczą oczywistą jest, że czasami ulegają one uszkodzeniom, ale nie jest to coś, czemu nie można zapobiec. Poznaj kilka powodów dlaczego łożyska w hydromotorach się niszczą i dowiedz się, jakie działania zapobiegawcze możesz zastosować.
Od czasu do czasu hydromotory w koparkach ulegają usterkom. Do najczęstszych usterek należy wyciek oleju. Nieszczelność zwolnicy może być oznaką poważniejszych problemów, które zbagatelizowane mogą przyczynić się do kosztownych napraw i niepotrzebnych przestojów maszyny.
Smarowanie łożysk tocznych jest odpowiedzialne za wiele zadań, w szczególności za zmniejszenie tarcia. Właściwe smarowanie zabezpiecza przed korozją oraz ogranicza prawdopodobieństwo, że do łożysk dostanie się jakieś ciało obce. Jest bardzo ważne, jeśli łożyska pracują w wyjątkowo trudnych warunkach, m.in. przy silnych obciążeniach, czy przy wysokich prędkościach obrotowych.
Co prawda koła napędowe to takie elementy w koparce, które nie zużywają się często, ale dobrym nawykiem jest ich regularna kontrola pod kątem oznak uszkodzenia i zużycia. Bez sprawnego koła napędowego gąsienice nie będą w stanie napędzać maszyny. Jeśli wykazuje ono jakiekolwiek oznaki zużycia, należy je wymienić, zanim wyrządzi więcej szkód. Podpowiadamy, skąd wiedzieć, ze koło napędowe jest już zużyte.
W naszej ofercie znajdziesz zarówno same przekładnie, jak i kompletne hydromotory. Aby dobrać odpowiedni podzespół potrzeba kilku podstawowych wymiarów. Bardzo często zdarza się, że dzwoniący do nas klienci mają problemy z prawidłowym zwymiarowaniem hydromotoru lub zwolnicy. Właśnie dlatego pokazujemy, jak prawidłowo zmierzyć hydromotor.